fot. PAP/Jan Dzban

Rząd przekaże dodatkowe nakłady finansowe na rozwój ziemi słupskiej

Premier Mateusz Morawiecki podpisał uchwałę o rozwoju ziemi słupskiej, dzięki której do regionu mają trafić dodatkowe środki finansowe. Szef rządu poinformował o tym wczoraj podczas konwencji PiS w Słupsku.

– Chcemy, żeby poprzez budowę drogi S6, bliskość ziemi słupskiej była zachęcająca dla wszystkich inwestorów – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Pokazujemy, że inwestujemy w rozwój Polski, że potrafimy współpracować ze wszystkimi – wierzę w taką normalność i powroty Polaków z zagranicy – zapewnił.

Szef rządu przedstawił m.in. założenia programu dla ziemi słupskiej. Jak mówił, jest to świeży powiew rozwoju gospodarczego i nadzieja dla tego regionu.

– Chcemy, żeby inwestorzy nie omijali tej ziemi, ale aby poprzez budowę S6 bliskość ziemi słupskiej była zachęcająca dla wszystkich inwestorów. Stąd droga S6 na pewno powstanie, ale także coś, o czym – właściwie 2-3 lata temu –  nikt w skali krajowej, mając na myśli ziemie słupską, nie rozmawiał i tego tak nie komentował, mianowicie rozwój potencjału portowego i wykorzystanie Słupska i nieodległej Ustki jako bramy wyjścia na Bałtyk – mówił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że rząd przeznaczył już 235 mln zł na rozwój portu w Słupsku. Premier wspomniał też m.in. o programie rozwoju dróg powiatowych i gminnych, który jest również realizowany w regionie słupskim. Na najbliższe 10 lat przeznaczamy 36 miliardów zł na rozwój drogownictwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl