M. Morawiecki: przyszłość Polski zależy m.in. od uszczelnienia systemu podatkowego

Od tego, w jaki sposób będziemy w stanie uszczelnić system podatkowy zależy w ogromnym stopniu przyszłość Polski – powiedział dziś w Sejmie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

„Od tego, w jaki sposób będziemy w stanie uszczelnić system podatkowy, zwłaszcza w VAT, zależy w ogromnym stopniu cała przyszłość Polski” – Mateusz Morawiecki podczas konferencji „25-lecie podatku od towarów i usług, doświadczenia i przyszłość”.

Jego zdaniem, słabsze instytucjonalnie państwa, które nie doceniają siły aparatu państwowego, mają wyższą lukę VAT.

„Mamy ogromny sukces, ale do zwycięstwa jest bardzo daleko. Wiem, że nasi przeciwnicy poprawiają sposoby realizacji wyłudzeń (…). Ostatnio wykryliśmy karuzelę VAT – 189 firm, 11 krajów członkowskich UE” – powiedział wicepremier Morawiecki.

Podkreślił, że Polska jest „w awangardzie rozwiązań całej Unii jeśli chodzi o zapobieganie praniu brudnych pieniędzy z VAT”. Zwrócił uwagę, że w przyszłym roku będziemy pierwsi, którzy wdrożą na taką skalę split payment.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl