fot. pixabay.com

ABW zatrzymało szefa Fundacji Otwarty Dialog

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała przewodniczącego Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosza K. Mężczyzna usłyszy m.in. zarzuty poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT.

Bartosz K., przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, od 2009 r. jest zaangażowany we wsparcie na rzecz demokracji, rządów prawa i praw człowieka w krajach byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Był organizatorem misji obserwacji i wsparcia ukraińskiego społeczeństwa obywatelskiego w trakcie EuroMajdanu na przełomie 2013/14 r.

Bartosz K. został zatrzymany przez ABW. Mężczyzna „usłyszy zarzuty poświadczenia nieprawdy, co do wykonania przez spółkę usług konsultingowych w 46 fakturach VAT wystawionych na rzecz 11 zagranicznych przedsiębiorców, na łączną kwotę około 5,3 mln zł”.

Zarzuty dotyczą również „ukrycia przestępnego pochodzenia tych środków finansowych poprzez ich przelanie m.in. na rzecz Fundacji Otwarty Dialog oraz innych ustalonych podmiotów”. Jak poinformowała Prokuratura Regionalna w Lublinie, zarzuty kierowane w stronę Bartosza K. „obejmują działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl