fot. PAP/Grzegorz Momot

Premier M. Morawiecki w najnowszym spocie: Polska granica będzie bezpieczna tak długo, jak będzie jej bronić nasz rząd i Wojsko Polskie

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało spot wyborczy, w którym odnosi się do kwestii bezpieczeństwa i modernizacji polskiej armii. W krótkim materiale video przypomniano wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że rząd PiS kupuje setki wyrzutni rakietowych HIMARS.

PiS przypomina też o planach z 2011 roku, które zakładały obronę Polski na linii Wisły.

Zamówiliśmy kilkaset HIMERS-ów. To jest potężna siła ognia. Tę siłę ognia stawiamy wzdłuż polskiej granicy i polska granica będzie bezpieczna tak długo, jak będzie bronić tej granicy nasz rząd i Wojsko Polskie – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

W połowie września minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę na dostawę 486 wyrzutni HIMARS dla polskiej armii. Dostawy sprzętu rozpoczną się pod koniec 2025 roku, a wcześniej nastąpi jego integracja z polskimi systemami. Razem z zamówionymi w 2019 roku osiemnastoma wyrzutniami Wojsko Polskie będzie miało 500 wyrzutni HIMARS w 28 dywizjonach.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl