fot. pixabay.com

Rząd przedstawi pakiet obrony polskich firm przed wrogimi przejęciami

Rząd przedstawi wkrótce pakiet obrony polskich firm przed wrogimi przejęciami. Zapowiedział to we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas rozmowy z internautami w ramach sesji Q&A na Facebooku.

Nie możemy pozwolić na to, by amerykańskie czy chińskie firmy podbiły Europę – podkreślił szef polskiego rządu.

Między innymi temu mają służyć rozmowy premiera Polski na poziomie międzynarodowym. Dzisiaj Mateusz Morawiecki ma rozmawiać z kanclerz Niemiec Angelą Merkel o tym, co zrobić, żeby odbicie po kryzysie było jak najszybsze.

Proponuję plan Marshalla na miarę XXI wieku – wielkie programy inwestycyjne, inwestycje w innowacje i w infrastrukturę – powiedział szef polskiego rządu. Jednocześnie wskazał na potrzebę obrony europejskich firm.

– To, dlatego zaproponujemy wkrótce pakiet obrony polskich firm przed obcymi przejęciami. Pakiet obrony firm, w których jest udział Skarbu Państwa, ale nie tylko. Zależy nam na tym, by było jak najwięcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce. Walka o polską własność w polskiej gospodarce to czasami długie, trudne dekady walki na europejskim rynku globalnym. Byliśmy ograbieni niestety, przez naszych sąsiadów, w czasach II wojny światowej, później w czasach komunizmu. Dzisiaj trzeba chuchać i dmuchać na budowaną z mozołem polską klasę średnią, polskich pracowników – podkreślił premier.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że projekt antyprzejęciowy będzie wzorowany na rozwiązaniach niemieckich. Podstawę prawną będzie stanowić ustawa o spółkach o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa.

Na kanwie tej ustawy będziemy chcieli zwiększyć zakres tych spółek, których w sposób prosty i łatwy nie będzie można przejmować – wyjaśniła wicepremier.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl