fot. twitter.com

Rząd przedstawi niebawem kolejne działania w ramach Wielkiej Narodowej Strategii Demograficznej

W najbliższych tygodniach rząd przedstawi kolejne działania w ramach Wielkiej Narodowej Strategii Demograficznej. Trwają intensywne prace – zapewniła pełnomocnik ds. polityki demograficznej, wiceminister rodziny, Barbara Socha.

W Sejmie mówiła o planach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które będą przeciwdziałać trudnej sytuacji demograficznej w Polsce. Zdaniem wiceminister proces starzenia się społeczeństwa jest dynamiczny. Według danych, już w 2050 r. nasza populacja będzie jedną z najstarszych.

Z prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych wynika, że pod koniec tego stulecia populacja Polski będzie liczyła około 21 mln osób. Dlatego – jak wskazała Barbara Socha – rząd przygotowuje szereg działań, które wychodzą naprzeciw tym wyzwaniom i mają zwiększać dzietność.

– Pan premier Morawiecki zapowiedział przygotowanie Wielkiej Strategii Demograficznej. Temu służy powołanie pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej, którym miałam przyjemność zostać i, proszę Państwa, my zabraliśmy się bardzo mocno do pracy. Myślę, że mogę z tego miejsca obiecać, że w ciągu najbliższych tygodni przedstawimy konkretne działania, dalej idące, które będą sprzyjały. I oczywiście mogę powiedzieć, że zaczniemy od tego, co pan premier zapowiadał w swoim expose, czyli od kwestii związanych z elastycznością na rynku pracy, elastycznością pracy dla kobiet i o łatwiejszy powrót matek na rynek pracy – powiedziała Barbara Socha.  

Pełnomocnik ds. polityki demograficznej podkreśliła, że wpływ na demografię ma wiele zjawisk, a ujemny przyrost naturalny w najbliższych latach jest nieunikniony.

Równocześnie wskazała na programy rządu Zjednoczonej Prawicy, które mają zwiększać dzietność m.in. 500 plus. Obecny rząd rozwija także działania, które podejmował rząd PO-PSL – mowa o programie Maluch Plus i wydłużeniu urlopów macierzyńskich.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl