fot. https://pixabay.com/

Rząd przedstawi następne rozwiązania w ramach tarczy osłonowej

Rząd zaprezentuje kolejne rozwiązania, które mają chronić portfele odbiorców gazu. „Wkrótce przedstawimy dodatkowe przepisy mające jeszcze mocniej chronić odbiorców ciepła; zapewnimy rekompensaty i ograniczymy podwyżki dla obywateli” – przekazała minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa. Pomoc ma trafić też do tzw. odbiorców wrażliwych, czyli do szkół, szpitali czy żłobków.

Eskalacja wojny na Ukrainie spowodowała wzrost cen surowców energetycznych. Dopiero po blisko roku mogliśmy zaobserwować stabilizację. W przypadku węgla stało się tak za sprawą działań rządu i zapewnienia odpowiedniej podaży na rynku.

Zamrożenie cen gazu, energii elektrycznej, wprowadzenie dodatku gazowego czy dystrybucja węgla przez samorządy stanowią jedynie część podjętych rozwiązań, a już planowane są kolejne.

„Przez skokowe zmiany cen surowców energetycznych branża ciepłownicza mierzy się z problemem wysokich cen gazu. Dlatego już wkrótce przedstawimy dodatkowe przepisy jeszcze mocniej chroniące odbiorców ciepła. Zapewnimy rekompensaty i ograniczymy podwyżki do obywateli” – napisała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, na Twitterze.

Na razie nie są znane szczegóły nowych rozwiązań.

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl