fot. flickr.com

Rząd podejmuje działania odpowiadające na problem suszy w Polsce

Niemal 10 miliardów złotych ma kosztować realizacja programu przeciwdziałania niedoborowi wody. Jest to odpowiedź na problem suszy w Polsce.

W ostatnich latach widoczny jest problem suszy, szczególnie w rolnictwie. Polska retencjonuje zbyt mało wody. Wiceminister infrastruktury, Marek Gróbarczyk, mówiąc o projekcie, podkreślił, że ma on za zadanie walkę z suszą, ale także przeciwdziałanie powodziom.

– System, który chcemy zbudować, musi funkcjonować w sposób komplementarny i zabezpieczać na każdą ewentualność. Program ma za zadanie podniesienie z obecnych 7 proc. retencjonowanej wody w Polsce do 15 procent. To cały pakiet inwestycyjny związany z budową małych i dużych zbiorników, ale i również melioracji rolnej w zakresie melioracji dolinowej czy korytowej – wyjaśnił Marek Gróbarczyk.

Wiceszef resortu dodał, że program jest w zasadzie gotowy. Podkreślił, że najpilniejsza do realizacji będzie część związana z melioracjami rolnymi, która rozpocznie się pierwsza.

Inwestycje mają być realizowane w najwyższych standardach ochrony środowiska.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl