Rząd nie przedstawi informacji nt. sytuacji w górnictwie

Koalicja rządowa PO-PSL nie przedstawi w Sejmie informacji na temat sytuacji w górnictwie węgla kamiennego.

W głosowaniu upadł wniosek posłów opozycji o uzupełnienie porządku obrad Izby o ten punkt. Wcześniej wniosek w sprawie debaty odrzuciła też sejmowa Komisja Gospodarki.

Poseł Andrzej Jaworski z sejmowej Komisji Skarbu Państwa powiedział, że dzisiaj w Sejmie nie powinno być ważniejszego tematu od przedstawienia przez premier Ewę Kopacz tego, co dzieje się na Śląsku.

Platforma Obywatelska bardzo się tego boi. Nie chce takiej informacji, zresztą widzieliśmy to już podczas głosowań, kiedy zostało to odrzucone, zasłaniając się tym, że na jednej z komisji będzie rozpoczynało się procedowanie projektu poselskiego przygotowanego przez posłów PO i PSL-u. To jest śmieszne, bo problem dotyczy naszego majątku narodowego, i to potężnego majątku. Nie przedstawia się na ten temat informacji, tylko zastanawia, czy dyskutuje się na temat napisanego na kolanie projektu, który ma doprowadzić do likwidacji kilku polskich kopalń – mówi poseł Andrzej Jaworski.

Rząd PO-PSL w programie restrukturyzacji KW zaproponował m.in. likwidację czterech kopalń KW, przeniesienie 6 tys. osób do innych zakładów i osłony dla zwalnianych – kosztem ponad 2 mld zł.

Pierwsze czytanie ustawy realizującej ten rządowy program ma się odbyć dziś na posiedzeniu nadzwyczajnej komisji do spraw energetyki i surowców energetycznych o godz. 17:00.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl