Ruszyły wakacyjne warsztaty dziennikarskie w WSKSiM

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają wakacyjne warsztaty. W zajęciach uczestniczą uczniowie trzecich klas gimnazjów i szkół średnich.

Wakacyjne warsztaty odbywają się pod hasłem: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

– Dobrze wiemy, że polska młodzież szuka atrakcyjnego przeżycia wakacji i wielu się przekonało, że w WSKSiM dajemy ofertę naprawdę bardzo pięknego przeżycia wakacji, gdzie młodzież spotyka się razem, gdzie może się wspólnie podzielić tymi talentami, którymi Pan Bóg ich obdarował. Tutaj mogą podnosić swoje kwalifikacje, swoje umiejętności – zwrócił uwagę o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Od dziś przez kolejne dwa dni młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach prasowych, radiowych, telewizyjnych, informatyczno-multimedialnych, politologicznych, filozoficznych i kulturoznawczych, które będą przebiegały pod okiem specjalistów. Młodzi ludzie będą mogli także rozwijać swoje zdolności biorąc udział w warsztatach aktorskich i tanecznych.

Od wczoraj w uczelni mają również miejsce warsztaty dla uzdolnionej młodzieży śpiewającej i grającej na instrumentach, które prowadzi Zbigniew Małkowicz i zespół Lumen.

– Najważniejszą naszą sprawą jest, by wszyscy biorący udział w warsztatach stworzyli jeden wspólny zespół. Chodzi również o to, żebyśmy potem mogli te utwory, które sobie przygotujemy, wspólnie wykonać – powiedział Zbigniew Małkowicz.

Takie warsztaty to pogłębienie zarówno wiedzy, jak i swoich zdolności muzycznych.

– Jest odkrycie może na nowo jakich innych zdolności muzycznych. W ogóle wejście w te piękne przestrzenie dźwięku, piękne przestrzenie muzyki, śpiewu, może podreperowanie jakiegoś warsztatu. Również takim celem jest nauczenie się hymnu Światowych Dni Młodzieży przez tę młodzież, która tutaj będzie na warsztatach, aby on pięknie on wybrzmiał już niedługo, bo za rok w Krakowie – dodał o. Marcin Krupa CSsR.

Warsztaty to także wiele atrakcji i niespodzianek, które czekają na młodych. Wśród nich zwiedzanie Torunia, wizyta w Radiu Maryja i TV Trwam.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

 


drukuj