fot. PAP/Marcin Bielecki

Ruszy program mający na celu odbudowę życia w Odrze

Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu, zapowiedziała uruchomienie programu o wartości 14 milionów złotych w celu odbudowy życia w Odrze. Polityk mówiła o tym na konferencji w Szczecinie z udziałem Zbigniewa Boguckiego, wojewody zachodniopomorskiego i posła Artura Szałabawki.

 

Program zakłada, że Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska przeznaczą łącznie 14 milionów złotych na odbudowanie ekosystemu i zarybienie rzeki.

Środki na realizację zadań mają trafiać do wszystkich jednostek i instytucji, które są wymienione w ustawie o rybactwie śródlądowym.

Małgorzata Golińska wskazała, że o przyznaniu środków będzie decydował Instytut Rybactwa Śródlądowego.

– Warunkiem jest opinia Instytutu Rybactwa Śródlądowego. Chcemy, aby działania różnych podmiotów i jednostek były skoordynowane. Najbardziej zależy nam na tym, żeby to, co będzie wpuszczane do Odry, było najbardziej zbliżone do tego ekosystemu. Najchętniej, żeby był to narybek pozyskany z gatunków ryb odłowionych na Odrze. Mam nadzieję, że kroki, które podejmujemy, pozwolą nas doprowadzić do finału, który będzie korzystny dla Odry i jednocześnie zapobiegnie podobnym sytuacjom w przyszłości – powiedziała wiceminister klimatu.

Wkrótce zostanie opublikowany raport dotyczący Odry, nad którym pracuje zespół ekspertów powołany przez resort środowiska. Program odbudowy ekosystemu rzeki ma ruszyć w październiku bieżącego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl