fot. PAP/Mateusz Marek

Min. Z. Ziobro: Funkcjonowanie elektronicznego KRS dynamizuje rozwój polskiej gospodarki

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, ocenił, że funkcjonowanie elektronicznego Krajowego Rejestru Sądowego dynamizuje rozwój polskiej gospodarki. Szef resortu mówił o tym w materiale video przygotowanym na konferencję „eKRS – sprostać wyzwaniom”, zorganizowaną w Warszawie przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro wskazał, że elektronizacja KRS to największe i najbardziej skomplikowane przedsięwzięcie w zakresie cyfryzacji polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Zaznaczył, że eKRS stanowi ogromne ułatwienie dla polskich przedsiębiorców.

Funkcjonowanie elektronicznego KRS dynamizuje rozwój polskiej gospodarki, gdyż radykalnie upraszcza procedury i skraca czas rozpatrywania wniosków, a to oznacza ogromne ułatwienia dla polskich przedsiębiorców. Elektroniczny KRS działa od początku lipca zeszłego roku. Wtedy właśnie uruchomiono nowy portal, przez który udostępniane są e-usługi oraz przeglądarka akt rejestrowych. We wszystkich sądach rejestrowych został wdrożony system obsługi wydziałów KRS, który automatycznie rejestruje wnioski wpływające do sądu drogą elektroniczną – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości poinformował, że od lipca ubiegłego roku za pośrednictwem Portalu Rejestrów Sądowych, który umożliwia korzystanie z eKRS, złożono ponad 357 tys. wniosków oraz 151 tys. pism.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl