PAP/Radek Pietruszka

Resort Sprawiedliwości chce zaostrzenia kar dla przestępców, którzy dopuszczają się przestępstw o charakterze pedofilskim

Ministerstwo Sprawiedliwości chce zaostrzenia kar dla przestępców, którzy dopuszczają się przestępstw o charakterze pedofilskim. To odpowiedź na tragedię, do której doszło na Śląsku. Pedofil porwał i zamordował jedenastoletniego chłopca.

– Zamierzam ponowić propozycję zmian w Kodeksie karnym, które zmierzają do zaostrzenia kar za przestępstwa pedofilskie, zwłaszcza jeśli chodzi o przestępstwa popełnione z użyciem przemocy, okrucieństwa, uprowadzenie oraz oczywiście zabójstwa w takich okolicznościach. Musimy sobie powiedzieć jasno, że jest kategoria sprawców, niepoprawnych, mających skłonności do działań agresywnych i brutalnych, dla których jedynym skutecznym remedium jest ich izolacja, czasami do końca życia – wskazał minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl