Ruszają kontrole autokarów przewożących dzieci

Od dziś inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na terenie całego kraju rozpoczęli kontrole autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Akcja „Bezpieczny Autokar – ferie 2016” potrwa na polskich drogach do 28 lutego.

Dziś rozpoczęły się ferie w pięciu województwach: małopolskim, świętokrzyskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim. Uczniowie z tych województw przez dwa tygodnie nie będą chodzili na zajęcia dydaktyczne. To czas m.in. wyjazdów. [czytaj więcej

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur podkreśla, że przeprowadzane kontrole służą bezpieczeństwu dzieci.

– Inspektorzy prowadzą te działania przy głównych szlakach komunikacyjnych albo w miejscu odjazdu autokaru. Sprawdzany jest stan techniczny autokarów, czyli układ hamulcowy, kierowniczy, wydechowy, stan opon, oświetlenie. Koncentrujemy się również na kontrolach czasu pracy oraz trzeźwości kierowców. Dla porównania w czasie ubiegłorocznych ferii sprawdziliśmy 920 autokarów. Średnio co 20 kontrola kończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, czyli nie jest źle, jeżeli mówimy tutaj o autokarach przewodzących dzieci. Na jednym z punktów kontrolnych obecny był minister infrastruktury i budownictwa pan Andrzej Adamczyk, który obserwował pracę inspektorów transportu drogowego – powiedział Alvin Gajadhur.

Główny inspektor dodał także, że istnieje możliwość skontrolowania autobusu tuż przed wyjazdem na prośbę rodziców lub opiekunów. Akcja „Bezpieczny autokar” prowadzona jest przez Inspekcję Transportu Drogowego od 2003 r. w okresie ferii zimowych i wakacji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl