fot. pixabay.com

Ruszają kolejne nabory wniosków dotyczące dopłat bezpośrednich w ARiMR

Od dziś w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ruszyły dwa nabory. Jeden wiąże się z zakupem silosów do magazynowania zbóż. Drugi dotyczy modernizacji gospodarstw rolnych w tak zwanym obszarze „D”.

Czerwiec to miesiąc z bogatą ofertą dla rolników przygotowaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W miniony czwartek ruszył nabór wniosków z funduszy unijnych dla rolników, którzy sprzedali zboża i mieszanki zbożowe.

– Jest to wsparcie dedykowane producentom mieszanek zbożowych, żyta, owsa, rzepaku, rzepiku, jak również kukurydzy (…). Kwoty wsparcia będą wypłacane maksymalnie do jednego hektara i będą uzależnione od tego, jakie zboże rolnik sprzedał – powiedział Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie.

https://twitter.com/ARiMR_GOV_PL/status/1664288460113362947

Nabór potrwa do 14 lipca, ale sprzedaż zbóż i mieszanek zbożowych musi nastąpić w określonych ramach czasowych, a dokładnie między 1 grudnia minionego roku a 30 czerwca bieżącego roku. Natomiast od dziś przez kolejny miesiąc – do 5 lipca – ruszają kolejne dwa nabory. Jeden z Krajowego Planu Odbudowy.

– Zakup magazynów, a właściwie – mówiąc konkretnie – silosów do przechowywania zbóż. Wniosek jest bardzo prosty. Rolnik musi go złożyć jako wniosek o dopłaty bezpośrednie, obszarowe w 2022 roku oraz mieć nadany numer – zaznaczył Krzysztof Gałaszkiewicz.

https://twitter.com/ARiMR_GOV_PL/status/1664646577930096640

Drugi nabór dotyczy modernizacji gospodarstw rolnych w tak zwanym obszarze „D”. Realizowany jest on w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020.

– Tutaj kwota wsparcia została zwiększona do 250 tysięcy złotych (…). Chodzi głównie o zakup maszyn i urządzeń. To cieszy się największym zainteresowaniem. Również mogą inwestować, jeżeli chodzi o produkcję zwierzęcą. Te gospodarstwa mogą uzyskać wsparcie nawet do 600 tys. złotych – poinformował dyrektor lubelskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie.

Niebawem ma zostać również uruchomione wsparcie do nawozów zakupionych do końca marca 2023 roku oraz wsparcie dotyczące transportu zboża do portów morskich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl