Ruszają ferie w kolejnych województwach

Choć formalnie w poniedziałek, to jednak już dziś po południu, prawie 330 tysięcy uczniów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rozpoczyna ferie zimowe.

Na czas zimowego odpoczynku olsztyńskie instytucje kultury i sportu przewidziały szereg atrakcji, między innymi spotkania z astronomią, warsztaty przyrodnicze oraz zajęcia z technik malarskich. Dla najmłodszych zaś Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przygotował warsztaty teatralne, gitarowe, rzeźbiarskie i ceramiczne

Dodatkowo w czasie ferii zimowych uczniowie olsztyńskich szkół będą mogli za darmo korzystać z 2 spośród trzech pływalni w Olsztynie, a także z lodowisk należących do olsztyńskiego ośrodka sportu i rekreacji.

Warto przypomnieć, że jeszcze przez tydzień – do 1 lutego – będą odpoczywać uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, którzy jako pierwsi rozpoczęli ferie zimowe.

Z kolei od 2 do 15 lutego przerwę będą mieli uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Jako ostatni – od 16 lutego do 1 marca – wypoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

W tym roku szkolnym ferie zimowe organizowane są w czterech turach. W sumie, do 1 marca, od szkoły odpocznie 4.739.565 uczniów z 28.950 szkół.

PAP/RIRM

 

drukuj