Ruszaj w drogę z Papieżem Polakiem – konkurs fotograficzny „Wędrówki z Janem Pawłem II”

„Wędrówki z Janem Pawłem II” to konkurs turystyczny organizowany przez Polską Organizację Turystyczną z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka. Jego celem jest zachęcenie internautów do odwiedzenia atrakcyjnych turystycznie miejsc związanych z Janem Pawłem II. Konkurs trwać będzie do końca sierpnia.

Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju podkreślił, że „Jan Paweł II wykazywał niezwykłe zamiłowanie do przyrody, którą podziwiał podczas swoich pielgrzymek po całym świecie w trakcie pontyfikatu”.

– Karol Wojtyła był przewodnikiem dusz i wielkim autorytetem młodzieży, z którą często zwiedzał ojczyznę podczas górskich wędrówek, spływów kajakami, wycieczek krajoznawczych. Zachęcam wszystkich do podróżowania po kraju śladami Papieża Polaka – powiedział Andrzej Gut-Mostowy.

W Polsce jest mnóstwo miejsc związanym z Janem Pawłem II. W prawie każdym województwie można znaleźć szlak papieski – pieszy lub kajakowy. Polska Organizacja Turystyczna chce zachęcić Polaków do podróżowania po miejscach związanych z Papieżem Polakiem. Jest to forma uczczenia 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, a przy okazji też okazja do poznawania Polski.

– Zachęcam wszystkich do udziału w konkursie fotograficznym „Wędrówki z Janem Pawłem II”. Wystarczy odwiedzić miejsce związane z Janem Pawłem II i zrobić sobie tam zdjęcie. Następnie należy je wysłać do POT przez stronę internetową: [jp2.polska.travel]. Najciekawsze fotografie zostaną nagrodzone i staną się też częścią strony konkursowej poświęconej papieżowi Polakowi – dodał Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

https://jp2.polska.travel/

Na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej można znaleźć rekomendowane przez POT miejsca związane z Janem Pawłem II – są to szlaki turystyczne, miasta oraz konkretne obiekty związane z papieżem Janem Pawłem II. Do konkursu można zgłosić także zdjęcie przedstawiające miejsce spoza listy przygotowanej przez POT.

Do wygrania w konkursie są bardzo atrakcyjne nagrody. Co tydzień POT będzie przyznawał 3 zestawy gadżetów oraz voucher na dwudniowy nocleg w hotelu dla dwóch osób. Po zakończeniu konkursu zostaną także przyznane nagrody główne: rower trekkingowy MERIDA FREEWAY 9200 MAN 2020, kamera GoPro 8 Hero wraz z akcesoriami oraz voucher na dwudniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu Hotel Renaissance Warsaw Airport.

Polska Organizacja Turystyczna/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl