Rusza rozwój innowacyjnej gospodarki w Polsce

Ruszyły konsultacje Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ma ona spowodować rozwój polskiej gospodarki głównie z wykorzystaniem innowacyjności. Według resortu rozwoju przyśpiesza kontraktowanie środków unijnych.

Wczoraj rozpoczęły się pierwsze z dwunastu zaplanowanych w całej Polsce konferencji konsultacyjnych. Przedstawiciele resortu będą rozmawiać o proponowanej przez rząd nowej wizji rozwoju Polski. Każde ze spotkań będzie poświęcone innemu aspektowi.

Strategia ma gwarantować przedsiębiorcom wolność gospodarczą, stwarzając m.in. jak najszerszą „paletę regulacji”, czy ustaw służących ich działalności.

Podstawowym źródłem wzrostu gospodarczego jest nowoczesny rozwój gospodarki, oparty na cyfryzacji – mówił na konferencji wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

– Chcemy zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, ponowne rozruszanie tej machiny inwestycji związanych z funduszami unijnymi i funduszami centralnymi – robimy to. Drugim kołem zamachowym inwestycji jest coś, co chcemy odtworzyć i zbudować. To jest koło inwestycji polskich, endogenicznych, wewnętrznych, takich, które dobrze są zakotwiczone w globalnym rozwoju gospodarczym, ale jednocześnie nie są zależne wyłącznie od funduszy unijnych – wskazywał Mateusz Morawiecki.

W lipcu powstał projekt Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, zaś w sierpniu i wrześniu będą prowadzone szerokie konsultacje społeczne. W październiku finalna wersja dokumentu zostanie przedłożona Radzie Ministrów.

Resort rozwoju do udziału w konsultacjach Strategii zaprasza samorządowców, naukowców, przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane. Harmonogram spotkań jest dostępny na stronie internetowej ministerstwa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl