fot. twitter.com/MON_GOV_PL

Rusza akcja „Wojskowa Forma online – Ćwicz z nami!”

W tym roku – z powodu pandemii – w wojsku nie będzie egzaminu ze sprawności fizycznej. Jednak żołnierze wiedzą, że każdego dnia trzeba dbać o formę fizyczną, wzmacniać kondycję, wytrzymałość i odporność.

W ramach akcji „Wojskowa Forma online – Ćwicz z nami!” do wspólnych ćwiczeń online zapraszają najlepsi żołnierze sportowcy. W każdy wtorek i czwartek o godz. 10.00 będzie można razem z nimi przez pół godziny potrenować, wymienić doświadczenia, podpatrzeć, jak robią to mistrzowie.

Ważna jest tu także motywacja do działania i wzajemne wsparcie. Do udziału w akcji zachęca m.in. kapral Marcin Lewandowski, lekkoatleta, brązowy medalista mistrzostw świata na dystansie 1500 m.

– W czasach pandemii nie jest łatwo podtrzymać swoją formę, dlatego ta inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej, akcja „Wojskowa Forma online – Ćwicz z nami!”. Podczas niej będzie można wykonać z nami żołnierzami, mistrzami parę różnych treningów, podtrzymać swoją formę. Zapraszam Was do ćwiczeń. Śledźcie nas i bądźcie z nami – zapraszał kapral Marcin Lewandowski.

We wtorek do swojego domu zaprosiła szeregowa Alicja Tchórz, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Europy w pływaniu.

 

RIRM

drukuj