Rumunia: osiem ofiar powodzi

W gwałtownej powodzi, która nawiedziła wschodnią Rumunię, co najmniej ośmioro ludzi zginęło, a kilkuset trzeba było pilnie ewakuować – poinformowały w czwartek władze.

W wyniku sześciogodzinnej ulewy, która zaczęła się w środę wieczorem, podtopionych zostało około 700 domów w 12 wsiach. Meteorolodzy odnotowali, że spadło tyle deszczu, co zwykle w ciągu całego miesiąca.

Podczas powodzi sześć osób utonęło, dwie zmarły na zawał serca, a jedną uznano za zaginioną; ewakuowano 330 ludzi – przekazało rumuńskie MSW. Drogi w rejonie dotkniętym przez żywioł są nieprzejezdne.

Meteorolodzy zapowiadają, że w Rumunii w najbliższych dniach nadal będzie padać.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl