fot. PAP/Wojtek Jargiło

Rozpoczął się nabór prac w ramach konkursu dot. prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej

Trwa nabór prac w ramach XII edycji konkursu historyczno-literackiego pt. „>>By czas nie zaćmił i niepamięć<<. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej”. Wydarzenie organizowane jest na terenie województwa podlaskiego przez posła Jarosława Zielińskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Inicjatywa skierowana jest do uczniów dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Młodzież w ramach konkursu ma za zadanie przygotować pracę dotyczącą zbrodni katyńskiej, katastrofy smoleńskiej i Obławy Augustowskiej. Może to być np. esej, reportaż lub wywiad.

Poseł Jarosław Zieliński mówił na antenie Radia Maryja, że wydarzenie ma przede wszystkim poszerzać wiedzę na temat tragicznych dla Polski wydarzeń.

– Wiedza jest dość nikła, zwłaszcza gdy chodzi o katastrofę smoleńską i Obławę Augustowską. O Katyniu młodzież wie już więcej. Kłamstwo katyńskie było utrzymywane przez kilkadziesiąt lat. Teraz przez kilkanaście lat mamy do czynienia z kłamstwem smoleńskim, a Obława Augustowska także jest objęta embargiem na pamięć i prawdę. Rosja nie udostępnia nam swoich archiwów, podobnie Białoruś. W Polsce także nie poczyniono wystarczających starań, aby sprawę wyjaśnić – zaznaczył poseł Jarosław Zieliński.

Szczegółowe informacje o konkursie są dostępne [na stronie internetowej polityka Prawa i Sprawiedliwości]. Prace konkursowe można nadsyłać do 10 kwietnia. Patronat medialny nad inicjatywą objęły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl