„Obrońca życia i godności człowieka” – konferencja poświęcona św. Janowi Pawłowi II w Przeworsku

Problem ochrony życia i godności człowieka w nauczaniu św. Jana Pawła II jest jednym z najważniejszych tematów, nad którymi pochylał się Ojciec Święty – wskazują organizatorzy II Sympozjum poświęconego patronowi Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „WZRASTANIE”, które obędzie się w środę (15 maja) w Przeworsku. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

„Obrońca życia i godności człowieka” to temat tegorocznego II Sympozjum poświęconego postaci Jana Pawła II. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 wspólną Eucharystią pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Michalika w Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Świętego w Przeworsku. Następnie uczestnicy zaproszeni są do Sali kinowej MOK, gdzie odbędzie się cześć panelowa.

Tegoroczne II Sympozjum poświęcone jest Patronowi naszej Fundacji „Wzrastanie” – św. Janowi Pawłowi II. Problem ochrony życia i godności człowieka w nauczaniu Papieża Polaka jest jednym z najważniejszych tematów, nad którymi pochylał się za życia Ojciec Święty, co zostanie przedstawione na tegorocznym II sympozjum – zaznaczają organizatorzy.

Podczas konferencji jako pierwszy głos zabierze ks. abp Józef Michalik, który podzieli się swoimi wspomnieniami ze spotkaniami z Janem Pawłem II. Następnie o wartości życia i godności człowieka w biblijnej historii wyzwolenia Izraelitów będzie mówił ks. prof. dr hab. Dariusz Dziadosz. Natomiast ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz pochyli się nad bezwarunkowym uznaniem wartości życia od chwili poczęcia. W planie jest również świadectwo Natalii Obodyńskiej, a także prelekcja ks. dr. Witolda Burdy, który przedstawi historię rodziny Ulmów jako świadków wartości życia i ludzkiej godności.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II „WZRASTANIE” https://wzrastanie.com.pl , Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie – oddział Przemyśl.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl