Rozpoczął się cykl szkoleń z zakresu samoobrony dla kobiet

Pod hasłem „Samoobrona kobiet” z inicjatywy Antoniego Macierewicza, ministra obrony narodowej, w 30 polskich miastach ruszą bezpłatne i ogólnopolskie szkolenia z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Wojska Polskiego.

Program obejmuje osiem bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych. Kobiety dowiedzą się, jak radzić sobie w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Projekt realizowany będzie od 19 listopada bieżącego roku. Szkolenia będą odbywać się w ośrodkach wojskowych 30 polskich miast. Armia staje się coraz bardziej obywatelska, jesteśmy do dyspozycji naszych współrodaków – podkreślił w trakcie inauguracji programu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

– Armia oddaje do dyspozycji naszym paniom na najbliższy czas swoich najlepszych ludzi, swoich najlepszych trenerów, swoich najlepszych przedstawicieli po to, aby panie mogły się w Polsce czuć bezpiecznie – zaznaczył minister Antoni Macierewicz.

Jak tłumaczył szef resortu obrony, wszelkie informacje niezbędne do tego, aby zgłosić się na szkolenie, znajdują się na stronie internetowej ministerstwa.

– Już dwa tysiące pań zgłosiło się do jednostek wskazanych na stronie internetowej w każdym województwie. Na stronie internetowej jest wskazane miasto i jest wskazana jednostka wojskowa, do której można się zgłosić – wyjaśnił Antoni Macierewicz.

Projekt skierowany jest do wszystkich kobiet, które chcą wiedzieć, jak reagować w sytuacji niebezpiecznej – mówiła pełnomocnik MON-u ds. wojskowej służby kobiet mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

– Cały cykl szkolenia samoobrony kobiet opera się na walce wręcz, która jest realizowana przez Wojsko Polskie w ramach szkolenia bojowego. Kurs będzie obejmował kilkadziesiąt godzin szkoleniowych przez kilka miesięcy – poinformowała mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

W trakcie spotkania inaugurującego program żołnierze i instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentowali przykładowe zajęcia z wykorzystaniem technik samoobrony. Podczas całego cyklu szkoleń kobiety dowiedzą się m.in. jak uwolnić się z uchwytu czy obronić przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem i atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 


Galeria: Inauguracja projektu ministerstwa obrony narodowej – Samoobrona Kobiet fot. fot. ppor. Robert Suchy/CO MON

drukuj

Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl