M. Dworczyk: Zarzucanie A. Macierewiczowi związków z Rosją – „wybitna perfidia”

Szef MON Antoni Macierewicz jest jednym z ludzi, którzy mają najpiękniejszą kartę opozycyjną; zarzucanie mu powiązań z Rosją jest „wybitną perfidią” prowadzoną przez część środowisk i niektóre media – powiedział wiceminister obrony Michał Dworczyk.

W poniedziałkowym wydaniu tygodnika „Sieci Prawdy”, opublikowane zostały dwa teksty, dotyczące książki dziennikarza Tomasza Piątka pt. „Macierewicz i jego tajemnice”. Zdaniem autorów tekstów, książka Tomasza Piątka „to klasyczny przykład grafomanii i hochsztaplerki, a także podręcznikowy przykład paszkwilstwa”. Autorzy wskazują także, że zmasowana kampania w zachodnich mediach, które bez żadnej refleksji przekazują „manipulacje i półprawdy zawarte w książce”, ma niewiele wspólnego z dziennikarstwem, za to sporo z celowymi działaniami wymierzonymi w wizerunek Polski.

Michał Dworczyk powiedział w poniedziałek w telewizji wPolsce.pl, że publikacja tygodnika „dobrze opisuje mechanizm budowania narracji polskiej i międzynarodowej o rzekomych powiązaniach ministra Antoniego Macierewicza i zaniepokojeniu świata tym faktem”, a także „mechanizm manipulacji, powtarzania plotek i pomówień, generowanych przez wąska grupę osób i w oparciu o wąską grupę osób”.

„Często osoby, które tworzą teksty w Polsce również mają wpływ na teksty pojawiające się zagranicą, a następnie te zagraniczne (teksty) są cytowane jako wyraz niepokoju mediów zachodnich ws. ministra Macierewicza” – tłumaczył Michał Dworczyk.

Zdaniem wiceszefa MON, „bardzo dużo grup i środowisk ma interesy w tym, żeby atakować i niszczyć Macierewicza, człowieka, który – jak podkreślił – realizuje reformy, zarówno w polskich siłach zbrojnych, jak i w polskim przemyśle obronnym.

„Antoni Macierewicz jest jednym z ludzi, którzy mają najpiękniejszą kartę opozycyjną, (był) wielokrotnie zatrzymywany, internowany, więziony przez służby PRL. Człowiek, który zawsze wskazywał na zagrożenie ze strony Rosji” – powiedział wiceminister obrony.

„Zarzucanie mu powiązania z Federacją Rosyjską jest wybitną perfidią, ale trzeba przyznać, konsekwentnie prowadzoną przez część środowisk opozycji i niektóre media” – dodał polityk.

Pod koniec czerwca szef MON złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl