Rozpoczął się 184. sezon flisacki na Dunajcu

Pienińscy flisacy w sobotę uroczyście zainaugurowali 184. sezon turystycznych spływów przełomem rzeki Dunajec. Wydarzenie rozpoczęła modlitwa i poświęcenie łodzi i uroczysty spływ.

Uroczystego poświęcenia łodzi flisackich i przystani dokonał ks. bp Stanisław Salaterski, a letni sezon turystyczny w Małopolsce otworzyli marszałkowie Sejmiku Małopolski Jacek Krupa, Leszek Zegzda i Grzegorz Lipiec.

Inauguracyjny spływ poprzedziły salwy armatnie.

W letnim sezonie po Dunajcu będzie pływała flotylla 250 flisackich łodzi. Nowościami w tym roku są odremontowany parking w Szczawnicy, oraz odnowiona końcowa przystań flisacka w Krościenku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl