fot. PAP/Grzegorz Momot

Flisacy przygotowują się do sezonu spływów na Dunajcu

Pienińscy flisacy przygotowują się do kolejnego sezonu turystycznych spływów Przełomem Dunajca. Spływ miałby ruszyć tradycyjnie 1 kwietnia, jednak wszystko jest uzależnione od rozwoju pandemii – powiedział szef pienińskich flisaków Jerzy Regiec.

„Przygotowujemy się od strony technicznej do sezonu flisackiego i obserwujemy rozwój sytuacji związanej z pandemią. Chcielibyśmy ruszyć tradycyjnie 1 kwietnia czyli w czwartek. Na razie mamy przygotowanych 40 łodzi. Sprawdziliśmy szlak wodny, który wymaga udrożnienia tylko w jednym miejscu, gdzie woda naniosła więcej kamieni” – zaznaczył Jerzy Regiec.

Wyjaśnił on, że na podstawie obowiązujących przepisów i rozporządzeń flisacy mogą organizować turystyczne spływy, ale może się to zmienić w kolejnych dniach w związku z dynamicznym rozwojem pandemii. Od tego zależy również termin organizowanego przez flisaków uroczystego rozpoczęcia sezonu wraz z poświęceniem łodzi, który jest planowany na 25 kwietnia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl