fot. PAP/Grzegorz Momot

Premier M. Morawiecki odwiedził teren budowy mostu na Dunajcu

Premier Mateusz Morawiecki gościł w województwie małopolskim, gdzie odwiedził między innymi teren budowy mostu na Dunajcu. Powstaje on w ciągu drogi krajowej nr 75, dokładnie w Kurowie koło Nowego Sącza.

Powstający most ma być trzecim co do wielkości mostem tego typu w Polsce. Ma mieć ponad 600 metrów długości i 17 metrów szerokości.

– Patrząc z perspektywy wdrażania projektów inwestycyjnych Polskiego Ładu to jednocześnie most, który tworzy nowe perspektywy. To właśnie dzięki takim konstrukcjom, z resztą wyjątkowym (tylko kilka takich mostów w Polsce jest o takiej konstrukcji i o takiej metodzie budowy extradosed) gwarantujemy zwiększone możliwości dla przedsiębiorców, zwiększone możliwości gospodarcze dla całego regionu, dla pięknej Sądecczyzny – powiedział Mateusz Morawiecki.

Most ma być ważnym połączeniem gospodarczym, komunikacyjnym oraz turystycznym.

– Ten dotychczas służący mieszkańcom most w Kurowie już niedługo będzie się zbliżał do osiemdziesiątki, więc dobrze, żeby poszedł na emeryturę, a tutaj powstaną rozwiązania komunikacyjne, które zwiększą szanse rozwoje całej Sądecczyzny – mówił szef rządu.

Kluczowa dla rozwoju Sądecczyzny jest także budowa drogi ekspresowej S75, o którą już od dawna zabiegają parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Niestety protesty społeczne uniemożliwiają jej budowę.

– Drogi, która dla Nowego Sącza, dla całej Sądecczyzny,  jest drogą ogromnej szansy, drogą wyrwania się z tej mielizny średniego rozwoju, z tej pułapki średniego dochodu, w którą Polska wpadła 10-20 lat temu, a z której właśnie dzisiaj dzięki Polskiemu Ładowi wyrywamy się na naszych oczach – poinformował Mateusz Morawiecki.

Obecnie na drogę krajową S75 w programie budowy dróg krajowych przeznaczonych jest ponad 3 miliardy złotych.

TV Trwam News

drukuj