PAP/Paweł Supernak

Premier o wystawie na Zamku Królewskim: inspirująca opowieść o bogactwie naszej historii

Ta wystawa jest inspirującą opowieścią o bogactwie naszej historii i kultury – napisał premier Mateusz Morawiecki do uczestników wernisażu wystawy na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jak zaznaczył premier, ekspozycja w murach Zamku Królewskiego to znaczące dla polskiej kultury wydarzenie.

„Ma ono szansę zapisać się w dziejach polskiego muzealnictwa jako pierwsza w jego historii przekrojowa wystawa poświęcona klejnotom w Polsce” – napisał w liście do uczestników uroczystości.

„Ta wystawa jest inspirującą opowieścią o bogactwie naszej historii i kultury. To prezentowany w miniaturze XVI i XVII-wieczny skarbiec naszego narodu i polskiego dziedzictwa. Jestem przekonany, że ta ekspozycja będzie służyć refleksji odwiedzających nad dziedzictwem kulturowym Polski, że będzie budować ich poczucie dumy” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Wystawa „Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku” to, jak podkreślają organizatorzy, pierwsza w historii polskiego muzealnictwa przekrojowa ekspozycja poświęcona klejnotom w Polsce w XVI i XVII w.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl