Premier M. Morawiecki: Serdecznie dziękuję za zaufanie dla całej Rady Ministrów

Serdecznie dziękuję za zaufanie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla całej Rady Ministrów, całej naszej biało-czerwonej drużyny – napisał w nocy ze środy na czwartek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki po udzieleniu wotum zaufania rządowi.

„Serdecznie dziękuję za zaufanie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla całej Rady Ministrów, całej naszej biało-czerwonej drużyny. Cieszę się, że posłowie docenili wszystko to, co udało się nam, jako Prawu i Sprawiedliwości, zrobić dotychczas dla Polski i Polaków” – napisał szef rządu po udzieleniu wotum.

Sejm udzielił w środę wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego. Z takim wnioskiem szef rządu wystąpił do Sejmu w środę przed południem, prosząc Izbę o „ocenę ostatniego roku i ostatnich trzech lat” rządu Zjednoczonej Prawicy.

Za wnioskiem głosowało 231 posłów, przeciw było 181; 2 wstrzymało się od głosu.

Podczas zgłaszania wniosku o udzielenie przez Sejm wotum zaufania dla rządu, premier prosił Izbę „o ocenę ostatniego roku i ostatnich trzech lat” rządów Zjednoczonej Prawicy.

„Mam nadzieję, że Polacy powierzą nam stery rządów za rok” – dodał szef polskiego rządu.

Zaprosił też opozycję do współpracy i wdrażania „wspaniałej zmiany”.

W piątek wieczorem Sejm ma z kolei zająć się wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla obecnej Rady Ministrów. Kandydatem na nowego premiera jest lider PO Grzegorz Schetyna; on też ma uzasadniać w piątek wniosek Platformy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl