fot. PAP/Marcin Obara

Premier M. Morawiecki: Politycy opozycji zamiast dbać o spokój i pomagać, rzucali piach w tryby

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że decyzje rządu podejmowane w dramatycznych okolicznościach pandemii były właściwe. Jednocześnie zauważył, że część prominentnych działaczy opozycji nie chciała współpracować z rządem. Szef rządu podsumował działania podjęte przez swój gabinet w związku z jednym z największych kryzysów jaki dotknął świat i Polskę.

Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu podczas konferencji prasowej przed szpitalem klinicznym MSWiA w Warszawie towarzyszyli ministrowie zdrowia Łukasz Szumowski i spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Premier odniósł się do działania opozycji w tym najtrudniejszym czasie.

– Zamiast dbać o spokój i pomagać, to starali się wrzucać piach w tryby. My powiedzieliśmy temu stanowcze „Nie”. Jesteśmy jednością. Jesteśmy solidarni. Potrzebujemy sprzętu, potrzebujemy dobrej organizacji. Czy ktoś wierzy w to, że w czasach opozycji ta organizacja byłaby lepsza? Że, gdyby dzisiejsza opozycja była u władzy to lepiej by zorganizowała cały ten proces. Od zamknięcia granic, przez kwarantannę, sprzęt medyczny, służbę zdrowia, środki budżetowe. Przede wszystkim byłaby gigantyczna dziura budżetowa; taka była w ich czasach, w czasach PO, Koalicji Obywatelskiej, partii Rafała Trzaskowskiego, Borysa Budki – wskazał Mateusz Morawiecki.

RIRM/PAP/TV Trwam News

drukuj