fot. prezydent.pl

Prezydent A. Duda skierował rozporządzenie ws. żałoby narodowej do kontrasygnaty premiera

Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie obowiązywać od piątku, od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00 – wynika z rozporządzenie, które prezydent Andrzej Duda skierował w środę do kontrasygnaty premiera Mateusza Morawieckiego.

„W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Prezydent RP Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Żałoba będzie obowiązywać od piątku, od godziny 17.00, to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19.00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu” – głosi komunikat Kancelarii Prezydenta RP opublikowany na stronie internetowej.

Od czwartku od godz. 17.00 w Europejskim Centrum Solidarności przez 24 godziny będzie wystawiona trumna prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stamtąd w piątek o godz. 17.00 wyruszy pochód, który odprowadzi z ECS trumnę prezydenta Adamowicza ulicami miasta do Bazyliki Mariackiej. W Bazylice w sobotę prezydent Adamowicz zostanie pochowany.

PAP/RIRM

drukuj