fot. PAP/Tomasz Gzell

Rozmowy o przyszłości oświaty

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski rozpoczął serię spotkań z przedstawicielami central związkowych nauczycieli. W czwartek rozmawiał z przewodniczącym oświatowej „Solidarności” Ryszardem Proksą. Z ust szefa resortu padła zapowiedź powrotu do rozmów w ramach zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty.

– W pierwszej kolejności spotkaliśmy się z „Solidarnością”, bo to ten związek zawodowy zdecydował się na podpisanie porozumienia na początku kwietnia. Chcieliśmy przede wszystkim rozmawiać o tym, jak to porozumienie jest realizowane, ale mówiliśmy także o przyszłych działaniach – wskazywał min. Dariusz Piontkowski.

Szef resortu edukacji powiedział, że podczas spotkania zdecydowano o przywróceniu zespołu związkowo-samorządowego i rządowego, który powróci do rozmów w drugiej części wakacji.

– Będziemy to samo proponowali pozostałym związkom zawodowym, aby uczestniczyli w tych rozmowach, także wszystkim korporacją samorządowym. Tak abyśmy rozmawiali zarówno o wynagrodzeniach, o systemie awansu zawodowego, o ocenianiu – podkreślał.

Ryszard Proksa, przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” po spotkaniu z szefostwem resortu edukacji narodowej wyraził zadowolenie z dotychczasowej realizacji kwietniowych porozumień.

– Główny temat naszego spotkania to realizacja porozumienia, jakie podpisaliśmy z rządem 7 kwietnia. Wyrażamy zadowolenie. Ponieważ 5 z 6 punktów już praktycznie zostało zrealizowane i będą już funkcjonować od 1 września. Dzisiaj ustaliliśmy, że w połowie sierpnia spotka się zespół, który jest naszym szóstym punktem porozumienia, który będzie rozmawiał o nowym systemie wynagradzania, o nowym systemie finansowania oświaty – akcentował przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl