Rosyjski konwój wjechał na Ukrainę. Kijów: Nie było zgody

90 ciężarówek z rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną wjechało w piątek na Ukrainę bez zgody Czerwonego Krzyża i ukraińskiej Straży Granicznej – poinformowało źródło rządowe w Kijowie, cytowane przez agencję Reutera. 

Wcześniej w piątek świadkowie informowali, że około 70 ciężarówek z konwoju wjechało na terytorium Ukrainy przez przejście Izwaryne, kontrolowane przez prorosyjskich rebeliantów.

Według Straży Granicznej Ukrainy służby graniczne i celne tego kraju przeprowadziły w czwartek odprawę 34 ciężarówek. Straż Graniczna podkreśliła przy tym, że konwój nie został przekazany przedstawicielom Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK).

Ze swej strony MKCK oświadczył, że jego przedstawiciele nie towarzyszą konwojowi na terytorium Ukrainy ze względu na niestabilną sytuację w tym kraju.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl