USA rozważa pomoc Ukrainie

Jeśli dyplomacja zawiedzie, rozważymy wszystkie opcje, by zmienić kalkulacje prezydenta Rosji Władimira Putina, łącznie z dostawami broni defensywnej dla Ukrainy – powiedział prezydent USA Barack Obama. Zastrzegł, że nie podjął jeszcze decyzji. 

Obama wypowiadał się po spotkaniu w Waszyngtonie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Oboje zapewniali o jedności USA i Niemiec wobec konfliktu na Ukrainie i kontynuacji wysiłków dyplomatycznych, by go rozwiązać.

Prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej, zauważył, że jeżeli Rosja się czegoś obawia, to potęgi USA.

– Jeżeli coś mogłoby zatrzymać Rosję, to nie umizgi pani kanclerz Merkel czy prezydenta Francji, ale stanowcza postawa Stanów Zjednoczonych. Czy prezydent USA jest w stanie podjąć taką decyzję? Sądząc po tym, jak przedłuża się to w czasie to chyba nie. Jest to bardzo niepokojące, ponieważ obserwując zachodnich polityków, zwłaszcza Niemiec i Francji obawiam się, że to właśnie taka droga prowadzi do wybuchu wojny – powiedział prof. Romuald Szeremietiew.

Jutro w Mińsku ma się odbyć szczyt z udziałem przywódców Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl