Rosyjska pomoc dotrze dziś na Ukrainę?

Pierwsze ciężarówki rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną mogą już w piątek rano wjechać na terytorium Ukrainy. Jak poinformował Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, ukraińskie służby graniczne rozpoczęły ich odprawę. 

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko poinformował, że przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża sami będą decydować, w jakich partiach rosyjskie ciężarówki będą wjeżdżać na terytorium Ukrainy.

Rosyjski konwój utknął przy granicy na prawie tydzień z powodu ukraińskich obaw, że w ciężarówkach mógłby się znajdować sprzęt wojskowy dla prorosyjskich separatystów. Moskwa zdecydowanie temu zaprzeczała. Tymczasem w najbliższy wtorek w Mińsku na Białorusi okazję do rozmowy będą mieli prezydenci Rosji i  Ukrainy. Petro Poroszenko chce rozmawiać z Władimirem Putinem o pokoju. Poroszenko ma zaapelować, by Moskwa zabrała z terytorium Ukrainy swoich bojowników.

Prezydent Ukrainy zaznaczył przy tym, że Ukraina potrafi bronić swej niepodległości. W Mińsku obecni będą także przedstawiciel Unii Europejskiej. Po szczycie w Mińsku prezydent Poroszenko 30 sierpnia uda się do Brukseli na nadzwyczajny szczyt UE. Obecność ukraińskiego prezydenta jest też przewidziana na szczycie NATO w Walii 4 i 5 września.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl