(fot.PAP)

Rostowski przedstawi koszty propozycji PiS

Minister finansów Jacek Rostowski przedstawi dziś wyliczenie kosztów realizacji propozycji przedstawionych w niedzielę przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

 

Szef PiS Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu ocenił, że „rząd nie rozwiązuje obecnych problemów Polski”. Dlatego też PiS przechodzi do ofensywy, której głównym celem jest „zbudowanie pełnej alternatywy, innego sposobu rządzenia naszym krajem”. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, aby w Polsce cokolwiek zrobić, należy przede wszystkim od początku zorganizować finanse publiczne oraz zmienić system podatkowy.

 

Premier przyznał, że analiza tych pomysłów jest krytyczna. Stwierdził również, że: „nie należy zniechęcać polityków do zabierania głosu w tak ważnej sprawie, nawet jeśli błądzą. Będę raczej namawiał prezesa Kaczyńskiego i innych liderów partyjnych, żeby starali się doskonalić tego typu projekty” – powiedział.

 

Poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS powiedziała, że propozycje jej partii są dokładnie rozplanowane i skonsultowane z ekspertami; nie ma mowy o pomyłkach.

 

Nie wiemy jakie szacunki, jakie kwoty podaje minister. Czekamy z zaciekawieniem. W naszych obliczeniach, a przede wszystkim w przyjęciu pewnych założeń strategii, co do tego, jak Polska powinna się w następnych latach rozwijać, żebyśmy wyszli z tej trudnej sytuacji o której mówi także premier; my się nie pomyliliśmy. Oczywiście jesteśmy gotowi do rozmów dotyczących tego co przygotowaliśmy. Część z tych projektów ustaw jest już w Sejmie złożona. Co więcej mamy gotowy projekt o bezrobociu rozwiązujący problemy na rynku pracy; rozpisany dokładnie z projektami rozporządzeń

 

Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości proponuje m.in. dziesięcio letni plan walki z bezrobociem, znowelizowanie ustawy o VAT oraz połączenie podatku PIT, CIT w jednej ustawie oraz wprowadzenie podatku obrotowego dla banków i wielkich sieci handlowych.

 

Ponadto PiS chce też przywrócić możliwość przechodzenia na emeryturę w wieku 60 lat (z pozostawieniem wyboru, czy ktoś chce pracować dłużej).

 

Wypowiedź Beaty Szydło

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj