Turcja 25 żołnierzy zginęło w wybuchu w składzie amunicji

Co najmniej 25 tureckich żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych w rezultacie potężnego wybuchu w składzie amunicji, do którego doszło w mieście Afyon na zachodzie kraju – poinformowało dowództwo sił zbrojnych Turcji. 

Jak podają lokalne media, eksplozja miała miejsce około godz. 21 (godz. 20 czasu polskiego) w magazynie, w którym przechowywane były granaty. Wywołała ona duży pożar, który według mediów nie został jeszcze ugaszony.

Jak pisze anglojęzyczny dziennik „Today’s Zaman”, siła wybuchu była tak wielka, że mieszkańcy miasta wybiegli na ulice, przekonani, że doszło do trzęsienia ziemi.

Przebywający na miejscu wybuchu, pochodzący z tych okolic minister leśnictwa i gospodarki wodnej Veysel Eroglu powiedział, że najpewniej doszło do wypadku podczas sortowania granatów. Wykluczył wersję mówiącą o ataku terrorystycznym dokonanym przez separatystów z Partii Pracujących Kurdystanu.

Wokół składu rozrzuconych zostało wiele granatów, które zostaną rozbrojone przez wojsko – dodał Eroglu, cytowany przez tureckie stacje telewizyjne.

W opublikowanym w internecie komunikacie turecki Sztab Generalny napisał, że trwa śledztwo w celu ustalenia przyczyn eksplozji.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl