fot. PAP/EPA

Rosja: Zliczono wszystkie głosy. Wygrała Jedna Rosja

W Rosji zliczono już wszystkie głosy oddane w wyborach parlamentarnych. Wygrała partia Jedna Rosja.

Partia Jedna Rosja, która popiera prezydenta Władimira Putina, w sumie zdobyła 49,82 procent głosów.

– Jedna Rosja zdobyła większość głosów, większość parlamentarną, ale mimo to jej wynik jest nieco gorszy niż w 2016 roku – poinformowała Ella Pamfilova, szef Centralnej Komisji Wyborczej.

Drugi wynik należy do Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, która uzyskała 18,93 procent głosów. Pięcioprocentowy próg wyborczy przekroczyła także partia Nowi Ludzie.

Frekwencja wyniosła ponad 51 procent. To znacznie więcej niż w poprzednich wyborach. To pokazuje, że ludzie poważnie traktują tworzenie najwyższego przedstawicielstwa władzy państwowej, czyli Dumy Państwowej – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

Z wynikami wyborów nie zgadza się opozycja, która mówi o fałszowaniu głosowania. W poniedziałek wieczorem na placu Puszkina w Moskwie kilkaset osob domagało się anulowania głosowania internetowego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl