Rosja: zbiórka podpisów ws. całkowitego zakazu tzw. aborcji

W Rosji trwa zbieranie podpisów pod apelem o całkowity zakaz tzw. aborcji. Akcją interesuje się coraz więcej osób. Metropolita stawropolski i niewinomyski Cyryl polecił skierować dokument do wszystkich parafii podległych jego diecezji.

Metropolita podkreślił, że Kościół uważa tzw. aborcję za straszny grzech. Narusza ona piąte przykazanie Dekalogu – nie zabijaj. W tym przypadku morderstwo dotyczy najbardziej bezbronnego człowieka, który sam nie wywalczy sobie prawa do życia. Szef Wydziału Synodalnego ds. Współpracy Kościoła ze Społeczeństwem i Mediami zaznaczył, że Kościół przeciwstawia się finansowaniu tzw. aborcji z budżetu państwa.

Również senator Jelena Mizulina wyraziła swój sprzeciw. Jak powiedziała, pieniądze, z których finansowana jest tzw. „legalna aborcja”, powinny być przeznaczone dla kobiet w stanie błogosławionym , które znajdują się w trudnej sytuacji.

Coraz więcej obywateli Federacji Rosyjskiej zaczyna postrzegać tzw. aborcję nie jako zwykły zabieg medyczny, ale jako morderstwo poczętego człowieka. Czasy komunizmu i leninowskiego dekretu, pozwalającego na zabijanie poczętych dzieci bez ograniczeń, bardzo powoli i z trudem, ale odchodzą w przeszłość.


TV Trwam News/RIRM

drukuj