Rosja: trwają manewry Strategicznych Wojsk Rakietowych

W 12 regionach Federacji Rosyjskiej trwają manewry Strategicznych Wojsk Rakietowych FR – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji. Podało ono, że biorą w nich udział tak zgrupowania mobilne, jak i stacjonarne, łącznie ponad 30 pułków rakietowych.

Według mediów w Rosji ćwiczenia rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Objęły m.in. obwody twerski, iwanowski i kirowski, a także Kraj Ałtajski i Republikę Mari-El.

Dziennik „Kommiersant” podał, że uczestniczy w nich 7 tys. żołnierzy i około 700 jednostek sprzętu, w tym samobieżne wyrzutnie rakiet Topol, Topol-M i Jars. Do manewrów włączono też związki taktyczne z rakietami odpalanymi z silosów lądowych RS-20W Wojewoda (w kodzie NATO – SS-18 Satan) i RS-18 Stilet (SS-19).

W pierwszej fazie manewrów ćwiczono ochronę i maskowanie mobilnych wyrzutni, a także wyprowadzanie ich spod uderzeń przeciwnika.

Natomiast od środy na Dalekim Wschodzie FR odbywają się ćwiczenia z udziałem brygady Wojsk Obrony Powietrznej stacjonującej koło Birobidżanu, w Żydowskim Obwodzie Autonomicznym. Jest ona uzbrojona w pociski rakietowe Iskander-M.

Z kolei we wtorek na terytorium Południowego Okręgu Wojskowego FR, w tym również w regionach w pobliżu Ukrainy, rozpoczęły się ćwiczenia oddziałów zwiadowczych i specjalnych. W manewrach, które potrwają miesiąc, bierze udział około 2 tys. żołnierzy. Objęły one obwód wołgogradzki, Kraj Stawropolski oraz republiki: Czeczeńską, Dagestańską, Adygejską, Karaczajsko-Czerkieską i Osetię Północną.

Również we wtorek na zaanektowanym przez Rosję w marcu 2014 roku Krymie rosyjska Flota Czarnomorska rozpoczęła ćwiczenia z udziałem 600 żołnierzy i 50 jednostek sprzętu wojskowego. Służby prasowe floty poinformowały, że wykorzysta ona podczas ćwiczeń niedawno pozyskany sprzęt wojskowy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl