fot. PAP/EPA

Ukraińska prokuratura: Już 186 dzieci zabitych, 344 ranne w wyniku rosyjskiej inwazji

Wskutek zbrojnej agresji Rosji przeciwko Ukrainie zginęło 186 dzieci, a co najmniej 344 zostało rannych – poinformowało dziś biuro prokuratora generalnego Ukrainy, cytowane przez agencję Ukrinform.

Bilans nie jest ostateczny, ponieważ wciąż trwa szacowanie liczby ofiar i poszkodowanych w miejscach aktywnych działań wojennych, na terenach tymczasowo okupowanych i wyzwolonych spod okupacji – napisano w komunikacie.

Podczas dokumentacji zbrodni popełnionych przez rosyjskie siły we wsi Hawronszczyna niedaleko Buczy w obwodzie kijowskim znaleziono ostrzelany cywilny samochód. W pobliżu pochowane były ciała pięciorga osób, w tym rocznego dziecka i 14-letniego chłopca – napisano.

We wsi Hawryliwka, również w rejonie buczańskim, znaleziono natomiast ciało pięcioletniego dziecka z wieloma ranami spowodowanymi wybuchem wrogiego pocisku artyleryjskiego – przekazał Ukrinform.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl