fot. PAP/DPA

Rosja: Pfizer wypróbuje w Rosji nowy lek przeciwko COVID-19

Amerykański koncern Pfizer otrzymał zezwolenie rosyjskich władz medycznych na przeprowadzenie w Rosji badań klinicznych nad skutecznością swego preparatu przeciwko COVID-19 – podał we wtorek dziennik gospodarczy „Wiedomosti”. W badaniach weźmie udział 90 osób.

Będą one prowadzone w placówkach medycznych – państwowych i prywatnych – w obwodzie moskiewskim, Petersburgu, Smoleńsku, Barnaule i innych miastach Rosji.

Powołując się na państwowy rejestr lekarstw, „Wiedomosti” podają, że chodzi o preparat Paxlovid, który ma być zarówno lekiem profilaktycznym, jak i chroniącym przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

Badania są już prowadzone w różnych państwach, bierze w nich udział około 7 tys. osób. W Rosji testy mają trwać do marca 2023 roku.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl