Rosja odpowiada na sankcje Zachodu i przedłuża zakaz importu żywności

Rosja przedłuży o pół roku zakaz importu żywności z Zachodu. To  reakcja na przedłużenie przez Unię Europejską sankcji gospodarczych wobec Moskwy. Lista towarów pozostanie bez zmian – poinformowała Natalia Timakowa, rzecznik premiera Dmitrija Miedwiediewa. 

Zakazem importu do Rosji objęte są  m.in. owoce, mięso, ryby i  mleko z Unii Europejskiej, USA i Kanady.

Poseł Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że polski rząd powinien się spodziewać przedłużenia sankcji. Parlamentarzysta dodaje, że rząd zbyt słabo zabiega o nowe rynki zbytu.

– Wyjazdy są potrzebne, ja ich nie neguję, ale za tymi wyjazdami powinna iść skuteczność. Powinny być otwierane inne rynki, które zastąpią ten niedostępny. Rząd popełnił błąd zaniechania dlatego, że o tym, iż mogą być wprowadzone sankcje, można było przypuszczać już dużo wcześniej. Swego czasu premier Jarosław Kaczyński wysłał nawet list do premiera Tuska, żeby już szukać innych rynków. Nie zrobiono prawie nic – albo nawet nic – bo te rynki się nie rozszerzają – mówi Robert Telus.

Ministrowie państw UE podjęli wczoraj decyzję o przedłużeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji za wspieranie separatystów na wschodzie Ukrainy.

Restrykcje będą obowiązywać do 31 stycznia przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl