fot. https://www.facebook.com/NSZZRISOLIDARNOSC

Rolnicza „Solidarność” weźmie udział w czwartkowym proteście przed biurami polityków

Rolnicza „Solidarność” włącza się w ogólnopolski protest zaplanowany na najbliższy czwartek. Gospodarze będą strajkować przed biurami posłów, senatorów i europarlamentarzystów.

W najbliższy czwartek pod biurami posłów, senatorów i eurodeputowanych odbędą się protesty rolników. Demonstranci zamierzają wręczyć politykom specjalne prezenty, takie jak worki ze zbożem, ziemniakami, słomą i obornikiem.

Zastrzegają, że jeśli danego parlamentarzysty nie będzie tego dnia w biurze, to będzie mieć on dwa tygodnie na podjęcie dialogu. Jeśli tego nie zrobi, gospodarze zorganizują 16 kwietnia przed jego biurem 24-godzinną demonstrację.

Rzecznik rolniczej „Solidarności”, Adrian Wawrzyniak, wskazał, że rząd nie traktuje poważnie postulatów rolników, dlatego protesty będą kontynuowane.

– Próby rozwiązania problemów rolników (…) to zabiegi, kosmetyczne, nie przechodząc do głównych postulatów. Są podejmowane działania, ale głos rolników niekoniecznie jest w tych kwestiach brany pod uwagę. Jest tak nawet w przypadku dopłaty do tony. Wielu liderów protestów podnosiło, by to była dopłata do hektara, ale została utrzymana dopłata do tony. To będzie pewnie powodować obniżki cen – mówił Adrian Wawrzyniak.

Rzecznik rolniczej „Solidarności” dodał, że w organizacji trwają rozmowy ws. zmiany form protestów. To odpowiedź na sugestie obywateli, którzy wskazywali na potrzebę dialogu z politykami zamiast blokad dróg.

Gospodarze domagają się odstąpienia od Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych z Ukrainy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl