fot. PAP/Paweł Supernak

Szykuje się rekonstrukcja rządu

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ma dojść do rekonstrukcji rządu. Media donoszą, że ze stanowiskami pożegna się pięcioro ministrów.

Fotele ministerialne mają opuścić m.in. Borys Budka, minister aktywów państwowych; Bartłomiej Sienkiewicz, minister kultury oraz Krzysztof Hetman, szef resortu rozwoju i technologii Z doniesień medialnych wynika, że politycy ci będą kandydować do Parlamentu Europejskiego.

Premier Donald Tusk ma także wymienić ministrów, co do których ma merytoryczne zastrzeżenia. Chodzi o Czesława Siekierskiego, szefa resortu rolnictwa i Paulinę Hennig-Kloskę, minister klimatu.

Socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński uważa, że celem rekonstrukcji rządu będzie m.in. zapewnienie immunitetu ministrom, którzy dopuścili się łamania prawa.

Ministrowie, którzy rezygnują tak szybko ze swoich urzędów, są traktowani instrumentalnie dla zwiększenia popularności list, na których się znajdą i zwiększenia szans dostania się do Europarlamentu właśnie przedstawicieli danej formacji. To pozbywanie się niewygodnych polityków, którzy albo mogą zagrażać pozycji szefa partii, myślę o panu Borysie Budce, albo także są politykami na tyle skompromitowanymi, że chce się im zagwarantować status nietykalności poprzez posiadanie immunitetu europarlamentarzysty –  powiedział Arkadiusz Jabłoński.

Premier Donald Tusk zadeklarował przed dwoma tygodniami, że rekonstrukcja rządu nastąpi. Na razie nie wiadomo jednak, którzy politycy mieliby zastąpić dotychczasowych ministrów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl