Rolnicy z kolejnych województw dołączą do protestu?

Niewykluczone, że protest rolników ze Szczecina rozszerzy się w najbliższym czasie na inne województwa dowiedziała się redakcja informacyjna Radia Maryja.

Dziś rolnicy w Szczecinie wyjechali na ulicę, aby zaprotestować przeciwko wyprzedaży państwowej ziemi podmiotom gospodarczym z zagranicy. Gospodarze mają pozwolenie na manifestacje do 20 stycznia.

Rozszerzenie akcji zależy jednak od zaplanowanego na jutro spotkania  w ramach wspólnej komisji, która będzie pracowała nad zmianami. Jest to także efekt wcześniejszych rozmów z ministrem rolnictwa Stanisławem Kalembą, które zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności.

Rolnicy protestują od 5 grudnia. Według nich ziemia sprzedawana przez agencje nie poprawia struktury agrarnej gospodarstw rodzinnych, a grunty trafiają do osób reprezentujących zagraniczne podmioty.

Rolnicy indywidualni podnoszą, że ich nie stać na konkurowanie z dużym kapitałem.

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym programie interwencyjnym Po Stronie Prawdy w TV Trwam. Transmisja od godz. 17. 00.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl