fot. PAP/EPA

Roberta Metsola nową przewodniczącą Parlamentu Europejskiego

Roberta Metsola została wybrana nową przewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Maltańska eurodeputowana z grupy Europejskiej Partii Ludowej otrzymała 458 głosów i pokonała swoje dwie konkurentki.

Roberta Metsola jest trzecią kobietą na stanowisku szefa Parlamentu Europejskiego. Polityk zastąpiła włoskiego socjalistę Davida Sassolego, który zmarł w styczniu bieżącego roku w wieku 65 lat.

Zwycięstwo kandydatki frakcji Europejskiej Partii Ludowej, Roberty Metsoli, w wyścigu o funkcję przewodniczącego Parlamentu Europejskiego nie jest niespodzianką. Fakt, że grupa postępowego sojuszu socjalistów i demokratów nie wystawiła swojego kandydata w wyborach, już o czymś świadczy. Obywatelka Malty już w pierwszej turze zdobyła 458 głosów, pokonując w ten sposób dwie konkurentki.

Niespodzianką dla wielu europosłów była rezygnacja z tzw. najważniejszych europarlamentarnych zawodów kandydata Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, Kosmy Złotowskiego. Poinformował o tym dziś rano prowadzący obrady w Strasburgu.

Roberta Metsola, wygłaszając swoją przemowę, udzieliła poparcia dla projektu „Europejskiego Zielonego Ładu”.

Przed europosłami wybory 14 wiceprzewodniczących oraz 5 kwestorów.

Dawid Nahajowski/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl