fot. pixabay.com

Rewizja strategii PKP Cargo

PKP Cargo będzie dążyć do wzmocnienia roli środkowoeuropejskiego lidera w przewozach kolejowych. To deklaracje władz spółki, które zatwierdziły rewizję strategii grupy na lata 2019-2023.

Na rewizję strategii – jak wyjaśnił prezes PKP Cargo, Dariusz Seliga – wpływ miały istotne zmiany otoczenia spółki, które zaszły w ostatnich trzech latach. Nie bez znaczenia były kryzysy wywołane najpierw pandemią COVID-19, a teraz rosyjską agresją na Ukrainie.

Wcześniej zakładano, że udział PKP Cargo w rynku krajowym mierzony pracą przewozową zwiększy się do 65 procent w 2023 roku. Założenia muszą zostać jednak odpowiednio zweryfikowane i dostosowane.

Grupa stawia sobie ambitne cele. PKP Cargo chce umocnić się jako środkowoeuropejski lider przewozów koleją – zapowiedział prezes Dariusz Seliga.

Nasze główne cele strategiczne to pozycja numer jeden w obszarze Trójmorza i na trasach Nowego Jedwabnego Szlaku na obszarze Unii Europejskiej, a także osiągnięcie do 2027 roku 50 proc. udziału w rynku Polskim pod względem pracy przewozowej – mówił Dariusz Seliga.

Rewizja strategii jest elementem wyjściowym do opracowania Wieloletniego Planu Rozwoju Grupy PKP CARGO na lata 2024-2028.

Dokument ma być przedstawiony w czwartym kwartale tego roku.

Spółka oferuje usługi logistyczne, łącząc transport kolejowy – jako największa flota taboru w Polsce – samochodowy oraz morski. Świadczy samodzielne przewozy towarowe dla kilku tysięcy klientów na terenie Polski oraz Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Holandii, Węgier, Litwy i Słowenii.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl