fot. PAP/Darek Delmanowicz

Izrael: nie żyje były ambasador Izraela w Polsce i przewodniczący Knesetu, Szewach Weiss

W piątek w wieku 87 zmarł Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce i przewodniczący izraelskiego parlamentu Knesetu. Pogrzeb polityka odbędzie się w niedzielę w Jerozolimie – poinformował izraelski dziennik „Haarec”.

Urodzony w 1935 roku na ówczesnych polskich Kresach Wschodnich Szewach Weiss ukrywał się w czasie II wojny światowej w ukraińskiej, a następnie polskiej rodzinie. W latach 1992-96 kierował pracami izraelskiego parlamentu, natomiast w okresie 2001-03 sprawował funkcję ambasadora Izraela w Polsce. Szewach Weiss otrzymał w tym kraju wiele odznaczeń i był jedną z osób, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju polsko-izraelskich relacji – przypomniał „Haarec”.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl