Autorstwa Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116482584

Premier Saksonii: Unijne ograniczenia wizowe dla Rosjan to błąd

Premier Saksonii, Michael Kretschmer, uważa, że UE popełniła błąd znosząc ułatwienia wizowe dla Rosjan. Jego zdaniem dużym błędem było odcięcie drogi do Unii Europejskiej dla ludzi z Rosji, którzy nie chcieli odbyć służby wojskowej ani iść na wojnę z Ukrainą.

Michael Kretschmer powiedział w sobotę w wywiadzie dla Radia Łużyce, że jest wiele osób, które chcą nauczyć się zawodu lub studiować w Niemczech. Ludzie, którzy uciekli z Rosji, postrzegają utrudnianie im tego jako duży błąd – stwierdził premier kraju związkowego na wschodzie RFN.

Polityk chadeckiej CDU opowiedział się też po raz kolejny za zabezpieczeniem uszkodzonego rurociągu bałtyckiego Nord Stream 1 – informuje Radio Łużyce.

W ubiegłym roku UE zawiesiła umowę o ułatwieniach wizowych z Rosją w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl